Vyberte stranu

Keď sa ma niekto v mojich 15tich rokoch opýtal, čím budem až budem veľká, bolo mi to jasné. Učiteľka. 🙂 Od učiteľky som prešla k práci animátorky, sociálnej pracovníčky, lektorky a organizátorky vlastných akcií určených pre rodičov a deti. A to z jediného dôvodu – aby som im pomáhala upevňovať vzťahy v rodine. Pretože ako hovorím, na prekonanie väčšiny problémov s deťmi stačí kvalitne strávený čas s nimi, naplnenie ich srdiečok aby sa cítili milované. A potom to už ide ľahšie.

Kamošky si ma doberali „ty ho máš pekne vycvičeného“. A ja na to: „máme pekný vzťah“.

Takže nie je to o tom, že ja rozkazujem a dieťa počúva na povel ako psík. Ale o tom, že dávam energiu do spoločne stráveného času pre nás ako rodinu. 🙂

O tom je aj náš vzdelávací program Rozumieme deťom.

Na našej facebookovej stránke nájdete práve v tomto období veľa rôznych aktivít na rozvoj motoriky a koordinácie detí, ale aj spoločných hier pre utužovanie vašich vzťahov. Mám tu aj pre vás 5 tipov (akože sa volám Peťka). 🙂


Aktivita/tip č.1 

Čo tak postaviť si najvyššiu vežu z bežných vecí? Kocky, vankúše, knihy, plyšáci, autíčka. Komu sa podarí dať na vrch posledný kúsok a veža ostatne stáť? Zábava pre malých aj veľkých, natrénujete si najmä postreh, menšie deti spoznajú materiály a ich tvrdosť či mäkkosť. 

Aktivita/tip č.2 

Nenakupujte veci na tvorenie, míňajte čo máte doma. Čo všetko sa dá vyfarbiť a vymaľovať? Napríklad cestoviny, z ktorých si môžete spraviť náramky a iné ozdoby. Pomaľovať sa dajú krabičky, kartón a výkresy, z ktorých viete vyrobiť ďalšie veci. Z krabice si môžete spraviť mini futbal. Na internete nájdete k téme Veľká Noc veľa roztomilých postavičiek vytvorených z toaletných roliek. Recyklujeme materiál, ktorý už doma máme.

Aktivita/tip č.3

Čítajte si navzájom. Vedeli ste, že čítanie podporuje rozvoja fantázie a slovnej zásoby? Vyberte si knižku, ktorú si spoločne prečítate. Raz číta jeden, raz druhý, menšie deti povedia len slovo, ale zapojte ich do hry tiež. 🙂 Čo vidíte na obrázku? O čom bola prvá časť príbehu? Podľa obrázkov si môžete zahrať kvíz a kto prvý ukáže odpoveď v knihe. Podobne sa to dá aj s filmom, že pustíte krátku pasáž a stopnete. A pýtate sa, čo tam bolo zelené? Koľko bolo postavičiek? Aké ovocie tam rástlo? Čo im mamička navarila? Trénujete si postreh a pamäť. :

Aktivita/tip č.4 

Spoznávajte sa navzájom. Čo je vaše obľúbené jedlo, farba alebo film? Kto je najlepší kamarát vašich detí? Ktorú svoju vlastnosť považujete za negatívnu a naopak, ktorú máte na sebe radi? Napíšte si otázky na papieriky, dajte do misky alebo inej nádoby, zamiešajte a ťahajte si po jednom.  

Aktivita/tip č.5: 

Jednoduchá a veľmi účinná pomôcka pre zavedenie rituálov v rodine je náš Plagát Spoločne strávený čas. Pomôže vám pripraviť na pravidelnej báze hry a príjemné prekvapenie pre celú rodinu a priateľov.

Tipy pre utužovanie vzťahov nájdete v našej skupine.

Od mája nás čaká aj 5-dňová výzva pre rodiny 🙂 pridajte sa.

Navštívte náš web, dohodnime si konzultáciu alebo si pozrite videá na youtube kanály, a inšpirujte sa článkami a hrami pre celú rodinu tu: rozumiemedetom.sk