Vyberte stranu

Predstavujem Vám Veru, z našej FB skupiny S dieťatkom doma.


Volám sa Vera, som mamina na materskej od roku 2014 s prestávkou 1 roka. Mám 2 detičky, Veronku 5 rokov a Števka necelých 10 mesiacov. A jedného anjelika v nebíčku, ktorý by tento rok mal 4 rôčky. Toľko o mojej rodinke.

Odjakživa som bola aktívna…najskôr som piekla torty(skôr pre rodinu). Medzitým som písala básne…

A keď som v roku 2010 nastúpila do DSS (DOMOV SOCIÁLNYCH SLUŽIEB), na nočných, kedy mali klienti dobre noci, mi bolo dlho. Kolegyňa sa začala venovať enkaustike.

Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako farbiace médium používa roztavený farebný vosk. Nástrojom na maľovanie sú rozohriate kovové paličky, alebo špeciálne vyhrievané perá, prípadne tzv. enkaustické žehličky.  Metóda farbenia je známa už z čias 100-300 rokov p.Kr., tzv. fajjúmskych portrétov z Egypta. V staroveku sa používal včelí vosk zmiešaný s farebnými pigmentami a práškovým kovom. Roztavený vosk sa nanášal na pripravený drevený podklad. Dnes sa používajú syntetické farebné vosky, alebo podomácky zafarbené vosky pomocou práškového pigmentu. Vosk sa nanáša na papier, drevo, plátno a iné podklady. (zdroj Wikipédia)

Jasné, ja za každú „srandu“ som sa na to dala. A našla som niečo v čom som sa videla.

Abstraktné obrazy

-venujem sa a robím výlučne len abstraktné obrazy. Fascinuje ma, že v obrazoch každý vidí niečo iné…

A cca 3 mesiace dozadu som sa rozhodla, že skúsim enkaustiku dať na textil. Tvorím koláže na tričká, tašky, nohavice, čokoľvek a keď som začala hľadať na nete ako sa také niečo robí, zistila som, že sa tomu ľudia venujú (Takže nič mnou vymyslené).

A odvtedy ma to chytilo natoľko, že som si na Fb vytvorila vlastnú skupinu s názvom WeronsArt, kde mám vlastné výtvory. A tiež mám zriadený kanál na you tube, kde sa dajú pozrieť moje videjká s produktami ako aj môj osobný postoj k tomuto koníčku.

Okrem enkaustiky tam mám cca 5 obrazov, ktoré som maľovala akvarelovými farbami, ale ENKAUSTIKA je to, čo ma najviac baví, vtedy viem najlepšie vypnúť a viem, že čas patrí iba mne a mojej záľube. Vtedy viem, že si oddýchnem psychicky aj fyzicky, od rodiny, od detí, z ktorých staršie je v škôlke a mladšie práve spí, od manžela, od vonkajších vplyvov.

Vždy som hľadala niečo, čo mi zamestná hlavu… a myslím, že som to aj našla.

Je úžasné venovať sa niečomu, čo nás naozaj baví a napĺňa. Čo nás vytrhne zo stereotypu, každodenných starostí a povinností. Niečomu, čo robí náš život krajší a zmysluplnejší.

Tak s radosťou do TOHO! Vera